Sopot i liczne wydarzenia kulturalne

Na terenie północnej Polski znajdziemy wiele ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Dostęp do morza, parki krajobrazowe, ciekawe zabytki oraz prężnie rozwijające się miasta zachęcają do przyjazdu w ten  region Polski w okresie wakacyjnym i nie tylko. Jednym z miejsc, które jest najczęściej odwiedzane przez turystów jest Sopot. Miasto to na powierzchni około 17 kwadratowych mieście wiele atrakcji, zabytków i ciekawych wydarzeń kulturalnych. Mnogość miejsc godnych odwiedzenia sprawia, że turyści pozostają tutaj na dłużej, co powoduje że korzystają oni z bazy noclegowej. Posiada ona oferty hoteli, pensjonatów, pól namiotowych oraz gospodarstw agroturystycznych i zapewnia znalezienie wyjątkowego sopockiego noclegu, indywidualnie dla każdego turysty.

Sopot to miasto, w którym cyklicznie co roku organizowane są wielkie, ogólnopolskie wydarzenia kulturalne, które przyciągają wielu artystów, turystów i wiele innych. Na deskach Opery Leśnej organizowane są imprezy takie jak Festiwal Jedynki czy tez Sopot Hit Festiwal oraz TOPtrendy, organizowane przez jedną z bardziej znanych stacji telewizyjnych. Na terenie tego miasta zlokalizowanych jest wiele instytucji kulturalnych takich jak filharmonia, kina, teatry oraz galerie sztuki. Bardzo ciekawym i często odwiedzanym przez wczasowiczów miejscem jest Muzeum Sopotu, które powstało w 2001 roku. Można obejrzeć tutaj eksponaty związane z historią miasta takie jak zabytkowe księgi, dokumentacja nadania miastu praw miejskich, przepisy na tradycyjne potrawy, regionalne stroje ludowe oraz nuty i tekst do pierwowzoru hymnu Sopotu. Muzeum funkcjonuje przez cały rok.

Sopot to odpowiednie miejsce dla miłośników jazdy na dwóch kółkach. Istnieje tutaj wiele ścieżek rowerowych, które różnią się od siebie trudnością trasy. Jedną z częściej odwiedzanych dróg przez turystów jest szlak o nazwie Leśny Trakt, który ma długość 7200 metrów. Powierzchnia tego szlaku nie jest utwardzona asfaltem co stanowi dodatkowe utrudnienie. Trasa ta nie przechodzi przez Sopot, lecz okrąża go leśnymi drogami. Kolejnym szlakiem cieszącym się dużą popularnością jest Pętla Reja, czyli bardzo piękna trasa leśna, która liczy 5200 metrów trasy asfaltowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *