Poznań z dziećmi

Nie ulega wątpliwości, że z reguły rodzice obawiają się podróżować z dziećmi, a tym bardziej z niemowlakami. Wymówek jest mnóstwo – bo małe, bo się rozchoruje, bo ryzyko, bo lepiej w domu. Każdy jednak kto kiedykolwiek podróżował z dzieckiem wie, że ze wszystkim można sobie poradzić, choć z pewnością jest to nie lada wyzwanie. Kilkulatek potrzebuje wiele rozrywek i atrakcji, przede wszystkim dla siebie. Nie będzie usatysfakcjonowany z faktu, że mama albo taka trzyma go na kolanach i pokazuje ciekawe miejsca. Warto znaleźć złoty środek pomiędzy potrzebami dziecka a swoimi.

Idealnym miejscem na weekend z dziećmi jest bez wątpienia Poznań, który oferuje mnóstwo świetnych rozrywek dla maluchów w każdym wieku, w których zakochają się również i dorośli. Co więcej baza noclegowa miasta (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,poznan,0.html) sprzyja wszelkim wypadom ze swoimi pociechami, a ciekawa lokalna kuchnia zadowoli nawet najbardziej wybrednego małego smakosza.

Z pewnością warto odwiedzić Stare i Nowe Zoo. Nie dość, że cały kompleks jest pięknie utrzymany i zadbany to można tu zobaczyć zwierzęta z całego niemal świata. Każde dziecko będzie z pewnością zachwycone możliwością bliskiego obcowania z włochatą lamą czy dostojnym lwem – królem dżungli.

Mali smakosze z pewnością będą uradowani wizytą w Muzeum Rogalowym. Rogale Świętomarcińskie to coś, czego w Poznaniu nie wolno ominąć i trzeba po prostu trzeba spróbować. A wspomniane muzeum w sposób niezwykle przystępny i bardzo ciekawy, opowiada ich historię i tłumaczy sposób przygotowania. Palce lizać!

I na koniec, warto zabrać dziecko do Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Brama Poznania ICHOT będzie z pewnością dużym zaskoczeniem zarówno dla rodziców, jak i dla maluchów.
Poznańska brama w niezwykle interesujący sposób opowiada historię Ostrowa Tumskiego jako miejsca, w którym rozpoczęła się polska państwowość. To właśnie w tym miejscu wieki temu znajdował się najpotężniejszy gród Mieszka I. Dorośli mogą poznać historię, patrząc na prezentacje multimedialne, czytając liczne opisy czy przechadzając się pośród oryginalnych ekspozycji. Dzieci z kolei mogą z bliska obejrzeć gród Mieszka, wchodząc na przykład do przeszklonych kopuł w środku makiety czy zobaczyć jak wyglądał gród w różnych porach roku, przekładając wielkie klocki-puzzle.

Bez wątpienia warto zarezerwować przynajmniej jeden letni weekend na rodzinną podróż do Poznania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *