Karkonoski Park Narodowy w górach

Wybranie się w Karkonosze to marzenie wielu osób, dlatego też warto przeanalizować tamtejsze noclegi, aby wiedzieć, gdzie się zatrzymać podczas wakacji. Oczywiście w Karkonoszach do dyspozycji zainteresowanych oddanych zostało wiele różnego rodzaju atrakcji turystycznych. Na największą uwagę zasługuje jednak Karkonoski Park Narodowy. W tym miejscu coś dla siebie znajdą przede wszystkim zwolennicy przyrody. Znajdują się tam bardzo wyjątkowe oraz bogate walory przyrodnicze, z którymi można zapoznać się na własne oczy.

Powierzchnia całego parku wynosi aż 60,5 tysiąca hektarów, więc jest to bardzo duża przestrzeń. Największą atrakcją turystyczną na terenie parku są liczne wodospady, które można tam napotkać. Uznaniem cieszą się wodospady Szklarki oraz Kamieńczyka. Jak widać wyraźnie ta baza noclegowa kryje w sobie wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Wodospad Kamieńczyka jest największy w polskiej części Sudet. Ma on wysokość 27 metrów, a woda jest tam krystalicznie czysta, warto to zobaczyć chociaż z daleka, bo jest to przeżycie, którego nie zapomni się na długie lata. Podczas wycieczki w Karkonosze warto wybrać się również na bardzo wysoki szczyt, którym jest Śnieżka. W parku występuje również około 40 gatunków ssaków, a należą do nich m.in. bobry, sarny, nietoperze oraz lisy. Żyje tam również około 90 gatunków ptaków, więc jest to miejsce idealne do odwiedzenia dla ludzi, którzy cenią sobie faunę oraz florę.

Noclegi tutaj to wysoka jakość, ale też duża liczba atrakcji turystycznych. Głównymi miastami w Karkonoszach, które warto odwiedzić są Szklarska Poręba oraz Karpacz. Karkonoski Park Narodowy powinien być jednak obowiązkowym punktem wycieczki po górach dla każdego szanującego się turysty, dlatego ta baza noclegowa jest co roku chętnie odwiedzana. Można tutaj nasycić oczy na bardzo długie lata, przede wszystkim w zakresie przyrodniczym, ale też zabytkowym. Wyprawa w góry powinna być dokładnie przemyślana, aby na miejscu nie tracić czasu, zwiedzając mało ciekawe tereny. Karkonoski Park Narodowy zasługuje na duży szacunek, dlatego też, udając się w ten region warto tam pojechać i zobaczyć na własne oczy liczne okazy ptaków oraz ssaków, a także wodospady, które cenione są praktycznie na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *