Atrakcje Mrzeżyna

Mrzeżyno to portowa miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim. Co roku w okresie wakacyjnym przyjeżdża tu wielu turystów chcących wypocząć na ładnej plaży, spróbować swoich sił w sportach morskich a także zajrzeć w ciekawe miejsca. W okolicy Mrzeżyna nie brakuje atrakcji godnych uwagi, z których chętnie korzystają spędzający urlop wczasowicze.

Ciekawe miejsca w Mrzeżynie

Dużym atutem Mrzeżyna jest ładna piaszczysta plaża, która nie raz została wyróżniona Błękitną Flagą. Poza tym, jest to doskonałe miejsce do opalania, można również kąpać się w strzeżonym kąpielisku – pod czujnym okiem ratownika.

Urozmaiceniem czasu spędzanego na plaży mogą być zjazdy na zjeżdżalni a dla najmłodszych skakanie po dmuchanej trampolinie. Po kilku godzinach plażowania warto wybrać się na spacer po Mrzeżynie, w którym nie brakuje obiektów godnych uwagi. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem "Św. Piotra i Pawła". Budynek w stylu neoromańskim powstał w 1912 roku.

Poza bryłą budynku warte uwagi są mozaiki wykonane z tłuczonego szkła, których motywy nawiązują do patronów kościoła. Innym miejscem, w które warto się wybrać jest chata rybacka pokryta strzechą. To zabytkowe miejsce powinien odwiedzić każdy, kto lubi historyczne wczasy w Mrzeżynie – była to kiedyś osada rybacka, w której większość budynków wyglądała podobnie do wspomnianej chaty.

Następnym punktem na mapie każdego turysty powinien stać się mrzeżyński port. Letnicy chętnie tam zaglądają aby obejrzeć kutry oraz łodzie rybackie, często można kupić świeże ryby.

Inną formą atrakcji może być wybranie się w rejs po Morzu Bałtyckim jednym ze statków wycieczkowych. Ci, którzy na wakacje wybrali się ze swoimi pociechami powinni zajrzeć do okolicznego wesołego miasteczka, w którym jest wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Baza noclegowa nad morzem

Każdy kto chce spędzić urlop w Mrzeżynie powinien chociaż na kilka dni przed planowanym wyjazdem zadbać o noclegi. Mrzeżyno jest miejscowością, w której nie brakuje miejsc na odpoczynek senny – istnieje kilka tysięcy miejsc noclegowych (w kwaterach prywatnych, pensjonatach oraz domach wczasowych). W niektórych obiektach do dyspozycji gości są ogrodzone place zabaw, z których mogą korzystać dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *