Aktywne Dźwirzyno

Letni wypoczynek kojarzy się głownie z lenistwem i beztroskim wylegiwaniem na plaży w promieniach słonecznych. Oczywiście to fakt, że urlop to czas na odpoczynek, jednak pamiętać trzeba, że nie tylko leżenie plackiem na ręczniku, ale i aktywny wypoczynek pozwala naładować baterie. Poza tym wszyscy Ci, którzy wybierają wypoczynek nad polskim morzem, muszą pamiętać, że pogoda bywa kapryśna. Zdarzają się upalne okresy, w których nie sposób robić nic innego jak chłodzić rozgrzane ciało w zimnych wodach Bałtyku. Jednak zdarzają się dni, w których plażowanie, najdelikatniej mówiąc nie jest najlepszym sposobem na spędzania czasu.

Dźwirzyno, mała nadmorska miejscowość nieopodal Kołobrzegu to doskonałe miejsce do spędzania aktywnego urlopu. Oczywiście turyści znajdą tu piękne plaże, które charakteryzuje się bardzo czystą woda i delikatnym, drobnym piaskiem. Zdaniem wielu to jedna z najpiękniejszych plaż polskiego Bałtyku. Poza tym na turystów czeka rozbudowana baza noclegowa, znalezienie odpowiedniego noclegu na czas pobytu nie stanowi żadnego problemu. Szeroka oferta usługowo-gastronomiczna i wiele atrakcji związanych nie tylko z morzem to kolejne zalety. Dźwirzyno bierze aktywny udział w promocji aktywnego trybu życia. W mieście odbywa się cykliczny . Biegacze w różnych kategoriach wiekowych rywalizują o puchar Wójta Gminy Kołobrzeg i nagrody pieniężne. Co roku tam impreza przyciąga większą liczbę uczestników i na stałe wpisała się do kalendarza biegowych imprez Pomorza. Trasa biegu odbywa się na dystansie miedzy Grzybowem, a Dźwirzynem z finiszem przy nowym centrum rekreacyjno-sportowym. Trasa wiedzie przez plaże i ścieżki rowerowe wzdłuż wybrzeża.

W Dźwirzynie znajduje się dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa. Nieopodal kampingu Biała Mewa w lasku znajduje się ścieżka zdrowia. Cała trasa to 1600 metrów ścieżki, na której znajduje się 15 stanowisk treningowych. To również doskonałe miejsce do biegania i spacerowania. Niedawno do użytku mieszkańców i trustów zostało oddane Gminne Centrum Sportu i Rekreacji. W skład kompleksu wchodzi hala sportowa, boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i kort tenisowy. Ponadto znajduje się tu skate park i plac do jazdy na rolkach, plac zabaw dla najmłodszych i pole do mini-golfa.

Miasto czeka na turystów przez cały rok. Oczywiście najwięcej gości przyjeżdża w okresie letnim. Na przyjeżdżających czekają różnorodne noclegi. Dźwirzyno oferuje zarówno luksusowe pensjonaty i ośrodki wczasowe dla wymagających urlopowiczów, jak i budżetowe kwatery.

0 thoughts on “Aktywne Dźwirzyno

  1. Byłem na wakacjach w Kołobrzegu i wybrałem się na rowerze do Dźwirzyna. To całkiem przyjemna miejscowość. Spędziłem tam cały dzień.

  2. Byłem na wakacjach w Kołobrzegu i wybrałem się na rowerze do Dźwirzyna. To całkiem przyjemna miejscowość. Spędziłem tam cały dzień.

  3. Byłem na wakacjach w Kołobrzegu i wybrałem się na rowerze do Dźwirzyna. To całkiem przyjemna miejscowość. Spędziłem tam cały dzień.

  4. Byłem na wakacjach w Kołobrzegu i wybrałem się na rowerze do Dźwirzyna. To całkiem przyjemna miejscowość. Spędziłem tam cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *